Missioonipäev 2023!

31. mail toimus Estanci Missioonipäev, tegemist on juba viiendat korda aset leidnud kollektiivse üritusega, mille eesmärgiks on kogukonnale midagi tagasi anda.

Sel aastal korraldasime meie Missioonipäeva koostöös Eesti Toidupangagaga. Üle Eesti vajab nädalas abi keskmiselt 19 604 inimest. 2022. aastal saatis Toidupank ringlusse 4,3 miljonit kilo toitu, millest suurem osa oli kaubandusest päästetud toit. Andmaks panus abivajavate inimeste toidulaua katmisel, kogusime üheskoos toiduaineid Toidupangale annetamiseks ning läksime appi Toidupanga erinevatesse punktidesse toiduabi pakkima ning väljastama.

Päeva esimeses pooles tuli meile külla Eesti toidupanga esindaja Ülo Vihma, kes rääkis meile Toidupanga olemusest ja tegemistest. Toidupangal on abiks suur hulk vabatatlikuid, tänu kellele Toidupank selliselt praegu toimib. Veel rääkis meile koostööst Toidupangaga nende suurima partneri Rimi Eesti esindaja Katrin Bats. 2021 aatal tehtud uuringute kohaselt tekitab üks leibkond aastas ca 149kg toidujäätmeid, millest 63kg on toidukadu. Siinkohal tasub meil kõigil kindlasti ka endale otsa vaadata ning enda harjumusi hinnata.

Peale harivat tunnikest nautisime üheskoos head sööki. Seejärel oli võimalus 30nel osalejal 51st minna appi Toidupanga punktidesse. Saime võimaluse käia abis Tallinna, Haapsalu ning Rakvere toidupangas. Kõik osalejad olid väga tublid ja hakkasid kindlasti ka oma tarbimisharjumustele rohkem mõtlema.

On hea meel tõdeda, et missioonipäeval osales nii palju töötajaid, kellele läheb korda, mis toimub meie ümber ja kes on valmis alati aitama!