Estanci ajaloo suurim mahuti

05.04.2021

Aprilli algus on Estanci jaoks alanud suuremõõtmeliselt ning meie majast läks välja Estanci ajaloo suurim mahuti. Selle mahuti transpordi korraldamine ei olnud lihtne ja lahtiseid otsi oli, nagu ikka, viimaste päevadeni. Transpordi operatsioon tõmbas ka palju meediakajastust. Nii Postimehest kui ka Delfist võis leida infot mahuti liikumise progressi kohta.
 
 
Tegemist oli ligi 200 tonni kaaluva toiteveemahutiga, mis 12 nädala pärast jõuab Uruguaysse, kus on käimas ühe maailma suurima tselluloositehase ehitus. Toiteveemahuti eesmärk on eemaldada (deaereerida) veest välja korrosiooni põhjustav hapnik ja süsinikdioksiid, et tehase auru jõul toimivad süsteemid peaks kauem vastu. Toiteveemahuti oma olemuselt on Estanci üks põhilisi tooteid, kuid antud mahuti teevad eriliseks just tema mastaabid, mille tingivad tehase mastaabid. Estanci kliendiks ja tehase peatöövõtjaks on Andritz OY ning tehase omanikuks UPM-Kymmene OY. Samasse tehasesse valmistame kokku ligi 30 seadet.
 
 
Estanc on 30 tegutsemisaastaga arenenud oma alal Põhja Euroopa ja Baltimaade suurimaks- ja kaasaegsemaks ettevõtteks. Sellise 200 T kaaluva, 6 meetrise läbimõõdu ja 40 meetrise pikkusega mahuti valmistamise ja transportimise võimekust hinnatakse kõrgelt. Toote valmistamiseks kulus ligikaudu 4200 projekteerimise ja valmistamise tundi, millele lisandub paarikümne inseneri ja spetsialisti eeltöö, et võita seesugune hange ning seejärel tagada õige materjal, toote kvaliteet, turvalisus, korrektne dokumentatsioon ja kõrgetasemeline projektijuhtimine.
 
 
Estanc on Eesti keskmisest ettevõtmisest ligi 2 korda kõrgemat lisandväärtust loov ja 95% tooteid eksportiv ettevõte, seeläbi aitame kaasa riigi suhtelise jõukuse kasvule. Tegutseme globaalsel turul, kus konkurents on tihe, kuid plaanime siiski oma edulugu jätkata.
 
 

Estanc tänab kõiki osapooli selle erakordse pingutuse eest. Kliendid Andritz ja UPM, veokorraldus Ahola Transport ja Kaarlaid eriveod, tõstetööd JTH, kohalikud omavalitsused eesotsas Rae vald ja Saue vald, riigiasutused Maanteeamet, Elektrilevi, Eesti raudtee, Elron, teetööd T-Konsult, Amifax ja TrefNord. Ja loomulikult kogu meie professionaalset ning hingega töötavat tiimi!

 
Kui tahame, siis üheskoos suudame suuri asju teha nii, et muu elu ka edasi liigub.