Estanc on “Unistuste tööandja 2024”

6. märtsil kuulutati Eesti tööandja brändikonkursil „Unistuste tööandja 2024“ võitjaks Estanc AS. Meie tegevjuht Priit Haldma teenis parima noore juhi eriauhinna “Tõusev täht”.

Žürii liikmele, Smartgrow’ tegevjuhile Lauri Taburile jäi sel aastal eriliselt silma osalejate teadlikkus sellest, mida peab tegema, et olla atraktiivne just oma sihtgrupile. „Atraktiivsus ei tähenda ju enam seda, et ollakse laialt tuntud. Kõige põnevamaid arutelusid žüriis kutsusid esile need, kellest enamik meist polnud ehk kuulnudki, aga kes on oma sihtgrupi silmis üksjagu atraktiivsed ning teevad selle nimel ka tõsist tööd.“ Just see tõsise töö tegemine on viinud Taburi sõnul ka žürii tõdemuseni, et tööandja brändingus ei ole kiiret võluvitsa: „See on sihikindel teadlik töö eelkõige oma inimestega selleks, et neist saaks sinu brändisaadikud. Ükskõik kui kallis reklaamikampaania ei kaalu üles ettevõtte enda inimeste tahet selle kuvandit välja näidata.“

Meil on selgus, milline peab olema meie sisekultuur, et oma eesmärke täita. Oleme samm-sammult oma juhtimist ehitanud ja uusi inimesi meeskonda toonud. Tähtis on, et töötajal ja tööandjal tekib tahe koos edasi minna ning neil on ühine eesmärk. Estancis on kasutusel holakraatiast inspireeritud paindlik, muutustele reageeriv inimkeskne juhtimine. Võimupõhise hierarhia asemel on meil eesmärgipärane hierarhia, igal meeskonnal ja rollil on oma eesmärk ning vabadus valida viis, kuidas see ellu viia. Juhi roll on coach’ida ja toetada.

Oleme ülimalt uhked, et oleme nende hinnatud ettevõtete hulgas, kes on aastate jooksul selle maineka tiitli saanud!