Estanc AS esimene Elekterräbukeevitus lintelektroodiga (ESW WOL) mahuti – tehnoloogilise võimekuse ja know-how uus tase.
Augusti kuus alustas Estanc AS Jüri tehasest teekonda Soome, kliendi juurde üks meie 2016.a. valminud tehnoloogilisemalt keerukamaid seadmeid – kahekestaline, 100% pealekeevitusega – WOL (Weld OverLay) sisekattega naftakeemia protsessimahuti.
Kahekestalisel CS (Carbon Steel) terasest (P355 NH) mahutil on paksuseinaline – 50mm sisekest, mis on kaetud kahekihilise pealekeevitusega (pealiskihiks roostevaba SS321).
Estanc As jaoks oli tegu uue tehnoloogilise pealekeevituse protsessiga – 100% WOL sisekate elektrošlakk tehnoloogial. WOL eesmärgiks oli anda CS terasele korrosiooni ja oksüdeerumise kindel roostevaba kaitsekate, agressiivsema protsessiaine tarbeks. Kasutasime 60mm laiust keevituslinti. Valminud mahuti puhul olid ka toruühendused WOL sisepinna kattega.
Mahuti väliskest (kuumutusõli-särk) on 35mm materjalist. Valmistatud mahuti max töötemperatuur on 375°C ja töörõhk 50 bar. Mahuti kaal – 45 T.
Tehnoloogilised keerukused esinesid ka mahuti kahte kesta läbivate toruühenduste eelkuumutusega keevitamisel ning nende mittepurustaval kontrollimisel (NDT). Torustike keevitamisel oli kasutusel 7-astmeline NDT (sisaldades nii VT; PT, kui UT erinevatel nurkadel). NDT puhul tuli kasutada ka standardites kirjeldamata meetodeid. Mahuti kahte kesta läbivate roostevabade SS (Stainless Steel) torustike Inconel lisaainega keevitamisel oli kasutuses kahe kesta vaheline Ar juurekaitsegaas (Ar gas backing). Kestadevahelise ruumi O2 jääk sisalduseks saavutasime ~25 ppm ehk 0,0025%.
Paksude materjalide ja WOL tõttu teostasime terve mahuti keevitamise järgse termotöötluse (PWHT). See oli viimaseks tehnoloogiliseks keerukuseks –termotöödelda kahekestaline termose sarnane mahuti, mille sisekesta soojuslik inerts ületab väliskesta soojuslikku inertsi. Kasutasime 12-termopaar andurit mahuti temperatuuri jaotuse jälgimiseks ning põletite juhtimiseks. Koostöös Heatmasters Finland OY ja Heatmasters Baltics OÜ – ga suutsime „juhtida“ mahuti läbi protseduurilise PWHT „temperatuurikoridori“, rakendades katkematut temperatuuri monitooringut ja differentseeritud kuumutusvõimsuse reguleerimist. Termotöötlus koos minimaalsete temperatuurierinevuste hoidmisega kestade vahel oli unikaalne väljakutse kõigile osalistele.
Soovime oma esimesele WOL mahutile pikka tööiga!