Missioonipäev 2024

16.05.2024 toimus Estanci 6. missioonipäev, Harjumaal, Laane külas, kus me panustasime Eesti metsa pindala suurendamisse ja käisime puid istutamas.

Seekordne Missioonipäev leidis aset koostöös Vestman Grupiga, kelle eesmärgiks on metsa- ja põllumaale kestva väärtuse andmine ja looduse elu- ja liigirikkuse säilitamine ning parandamine. AS Vestman Mets haldab ligi 830 maaüksust kokku ca 22 000 hektaril. Enamus nende valdustest paikneb Edela-Eestis (Viljandi-, Pärnu-, Rapla-, Järva- ja Valgamaal). Vestman Grupp on üks kolmest ettevõttest Eestis, kes osaleb Euroopa Liidu 3 miljardi puu projektis „Eluks vajalikud puud“, mille eesmärk on aastaks 2030 Euroopasse istutada kolm miljardit puud. Vestman on projektis Eesti suurim panustaja, olles projekti raames istutanud juba ligi 100 000 puud.

Selleaastasel ettevõtmisel osales viimaste aastate rekordarv inimesi, kuuse-istikuid tuli istutama 68 inimest. Ilm soosis ettevõtmist ja oli mõnus päikeseline päev looduses. Peale 1712 istiku istutamist suundusime Viikingite külla, kus keskaegses interjööris sai toekas lõuna söödud.

Edasi hoolitseb meie istutatud kuuseistikute eest Vestman Grupp, kes aitab nendel suureks sirguda.
Vaadata videot meie imelisest päevast: