Kuidas Estanc Paldiskit koristamas käis

15. septembril toimus Estanc’i missioonipäev. Tegu on juba neljandat korda toimuva kollektiivse üritusega, mille eesmärgiks on midagi ühiskonnale tagasi anda.

Tublid koristajad

Varasemal aastatel oleme haljastanud Jüri tehase ümbrust, rajanud Pildiküla külaplatsi ja eelmisel aastal aitasime Eesti Metsloomaühingule ehitada metsloomade raviks vajalikud puurid ja korrastasime nende vana hoone, et loomade looduslikku elukeskkonda tagasisaatmine saaks tulla lastele ja noortele lähemale. Sel aastal otsustasime Maailmakoristuspäeva raames koristada Paldiskit.

Paldiski on Harju maakonnas Pakri poolsaarel asuva sadamalinn, mis on tuntud oma imeilusate vaadete ja tuletornide poolest. Ta on Estanc’i jaoks olulise tähtsusega, sest just seal asuvas renditehases valmisid meie suure Metsä projekti jaoks tooted. Soovisime midagi sellele pisikesele ja alles arenevale linnale tagasi anda. Kuna kahjuks leidub selle armsa koha südames ja äärealadel palju prügi, siis sündis idee – 2022. aasta Maailmakoristuspäeva raames lähme teeme Paldiski korda!

Metsaalune oli täis erinevat olmeprügi

15. septembri hommikul asusimegi Paldiski poole teele. Kaasa võtsime kaks suurt haagist, kuhu saime mugavalt metsa alt korjatud prügi visata. Kohapeale jõudes jagunesime kaheks grupiks. Suurem, ligi 40-pealine meeskond, koristas Põhja 2 kinnistu ümbrust, sinna oli Paldiski Linnaosavalitsus organiseerinud kaks konteinerit, mis täitusid ilma suuremate probleemideta. Tegelikult jäi ruumi puudugi, kuna metsaalune oli täis suuremat sorti olmetehnikat: külmkappe, mikrolaineahjusid, aknaklaase, pliite jne.

Väiksem, kuskil kümnepealine seltskond, koristas Vahipataljoni taga asuvat Ida tänavat. Ida tänava koristajad tõstsid prügi Estanc’i haagisesse, mis hiljem tühjendati Põhja 2 kinnistul asuvasse konteinerisse. Kõik ümbertöödeldavad ja ohtlikud jäätmed koguti eraldi ning kokku koristasime umbes 50 kuupmeetrit prügi. Suur töö sai tehtud, kuid peame siiski tunnistama, et päris kõike me sealt kokku korjata ei suutnud. Kuid kindlasti muutus üldpilt palju paremaks ja kohalikel on seal nüüd palju mõnusam jalutada.

Ida tänava prügi

Koristamisaktsioonis lõid kaasa ka Paldiski Linnaosavalitsuse toredad töötajad. Lõunaks kogunesime nende imeilusatesse seminariruumidesse, kus sõime üheskoos lõunat, ajasime juttu ja saime mõtiskleda jäätmekäitluse olulisuse üle. Pärastlõunal sõitsime hea tundega üheskoos tagasi meie Jüri kontorisse ja tehasesse. Olime rahulolevad, et saime midagi sellele toredale linnakesele tagasi anda.

Estanc’i visiooniks on luua paremat elukvaliteeti olles sealjuures osaks kestliku maailma ehitamisel. Kestlik maailm peab säilitama ühiskonna heaolu, samal ajal loodust hoides ja taastades. Väga äge oli näha, et meie inimesed sellesse tõesti usuvad. Koristamine ei olnud kindlasti lihtne, kuid kõik osalejad tegid seda lausa uskumatu entusiasmi ja missioonitundega. Meil on vedanud, et Estanc’is töötavad nii tublid ja hakkajad inimesed!