Koostöös Sunly City´ga rajatakse Estanci katusele päikesepark

Estanc ja Sunly City sõlmisid koostöölepingu, mille kohaselt rajab Sunly City Estanci katusele 100kw päikesepargi. See võimaldab tehasel vähendada elektrikulu ning CO2 jalajälge ilma ise päikesepaneelide tehnoloogiasse investeerimata.

„Kasutame koostöös uuenduslikku mudelit, kus Sunly City investeerib Estanci eest ning rajab oma kulude ja kirjadega päikeseelektrijaama koos otseliiniga, mis hakkab tehasele edastama võrgutasuvaba ja keskkonnasõbralikku elektrienergiat,“ kommenteeris lepingut Sunly City juht Priit Lepasepp. Uus päikesepark võimaldab tekitada tehase töös CO2 säästu 54 tonni aastas.

„Estanci jaoks on keskkonna heaoluga arvestamine oluline osa jätkusuutlikust ärimudelist, kuid arvestades hetke olukorda majanduses on sama oluline ka asjaolu, et saame päikesepaneelide abil elektrikulusid kokku hoida,“ rääkis Estanci tegevjuht Priit Haldma. Estanc säästab tänu väiksemale elektrikulule ja elektrihinna fikseerimisele ligikaudu 6000 eurot aastas.

Sunly City kuulub Sunly gruppi, mis on Baltikumis ja selle lähipiirkonnas taastuvenergiale ning cleantech innovatsioonile fokusseeritud energiaettevõte.