Estanc tarnib uutele konteinerlaevadele 11 suurimat skruuberit, mida kunagi Maailmas toodetud

09.03.2018

„Me esitasime natuke üle aasta tagasi oma pakkumise toota skruubereid tulevastele maailma suurimatele konteinerlaevadele,“ räägib Estanci tegevjuht Mihkel Tammo.
„Kui saime uudise, et meie klient oli pakkumise kaotanud, arvasime et rohkem me sellest projektist ei kuule. Meile meeldivaks üllatuseks kontakteerus Yara Marine Technologies Estanciga paar kuud tagasi sama projekti asjus. Olime tolleks hetkeks üritanud 3 aastat nendega ühist projekti saada. Pärast hinnapäringut jätkus ülimalt kiireloomuline müügiperiood, mille tulemusena saame nüüd teatada, et oleme jõudnud kokkuleppeni, kus Estanc saab võimaluse taas osaleda projektis, mis aitab kaasa maailma jätkusuutlikumaks muutmisele. Kuna projekti ulatus, maht ja tarneaeg osutusid väljakutseteks, võtsime ühendust oma partneritega Hollandist ja pakkusime välja variandi, kus istuksime nendega sama laua taga, et pakkuda oma kliendile parimat tootmisteenust. See tähendab, et klient ei peaks jagama oma tellimust, mis kokkuvõttes säästaks neid tohutust hulgast peavalust. Koostöö sellises suures projektis on meie jaoks olulise märgilise tähendusega. Usun teesi, mille kohaselt peab rivaalitsemine asenduma koostööga ja see projekt on meile esimene oluline märk sellest. Peale Eesti – meie kodumaa, kes tähistas see kuu oma 100ndat sünnipäeva, on Rootsi ja Holland kaks minu lemmikriiki maailmas ja see asjaolu lisab projektile veelgi põnevust“, ütleb Mihkel.

Käesolev projekt koosneb 11 skruuberist, mis paigaldatakse kahes eri sadamas Lõuna-Koreas.
Mõningad põhjused, miks antud projekt on meile rekordeid purustav: tegu on Estanci suurima projektiga läbi ajaloo nii müüdud tundide kui käibe poolest. See on esimene sellemõõtmeline projekt, mida Estanc on teinud koostöös teise ettevõttega. Viimane skruuber peab olema üle antud aasta jooksul. Selles projektis esineb nii kõige kallemaid materjale kui ka kõige suurema tihedusega materjale, millega oleme kunagi kokku puutunud.

See on esimene projekt uue kliendiga, mis tähendab, et nüüdseks töötab Estanc kolme suurima skruuberidisaini ettevõtetega neljast kogu maailmas. Neljanda ettevõtte strateegia on siiani olnud toota oma enda seadmeid. Meil on võimalus lugeda end üheks Maailma juhtivaks skruuberite tootjaks ja tulenevalt turu buumist järgnevateks aastateks, näeme mitmeid võimalikke arengustsenaariumeid nõudluse kasvu rahuldamiseks, mis toetaksid Estanci eesmärke ettevõttena.