Toiteveemahutid

 Toiteveemahutid


 

Deaeraatorite jaoks on erinevaid vertikaalseid ja horisontaalseid lahendusi, mis sõltuvad peamiselt protsessi koostajast, projekteerijast ja valmistajast. Üks lahendusest on nn deaeraatorpeaga toitevee- või lisaveemahuti, kus deaereerimine toimub põhimahuti peal asetsevas mahutis ehk deaeraatorpeas. Teine lahendus on, kus deaereerimisprotsess toimub mahuti sees.

Estanc valmistab kahte tüüpi toiteveemahuteid:

1) Stork toiteveemahuti

STORK-tüüpi toiteveemahutites toimub deaereerimisprotsess mahuti sees. Erilise pihusti ja jaotatud kambrite süsteemiga saadakse sama tulemus, mis deaeraatorpeaga toiteveemahutites, st korrosiooni tekitavad ained eemaldatakse katlasse ja generaatorisse minevast veest. Mahuti eeliseks on gabariitkõrguse oluline vähenemine, kuna puudub deaeraatorpea. Mahuti maht on 

 

suurem, kui protsess toimub mahutis. Oluliseks plussiks on, et objektil ei ole mahuti tervikuks muutmisel vaja teha lisatöid.  

2) Vesi Pauli mudelil põhinev toiteveemahuti

Vesi Pauli mudelil põhinev toiteveemahuti koosneb deaeraatorpeast ja toiteveemahutist. Deaeraatorpea ja toiteveemahuti moodustavad terviku, kuna mõlemad on kaasatud deaereerimisprotsessi. Seda tüüpi mahuti on lihtne ning on oma kasutuskindlust aastatega tõestanud. Nende suuruse tõttu on aga puuduseks toiteveemahuti ja deaeraatorpea eraldi transport, paigaldamine ning keevitus objektil. Elektrijaamades tõstetakse mahutid mitmekümne meetri kõrgusele, kus pea paigaldamine ja keevitamine on üsna keeruline.

 

Võta ühendust!

 

 
 

Leave a Reply